LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWięcej pociągów na trasie Krzeszowice-Kraków
Transport szynowy

Więcej pociągów na trasie Krzeszowice-Kraków

HH

Zakończyły się główne prace budowlane pomiędzy Krakowem a Krzeszowicami. Od 6 V osiem pociągów obsługuje pasażerów podczas porannych i popołudniowych szczytów komunikacyjnych. Przejazd z Krzeszowic do Krakowa zajmuje teraz ok. 30 minut. Po dwóch torach składy mogą jeździć 120 km/godz., docelowo pojadą 160 km/godz.


Zwiększenie liczby pociągów to efekt kolejnych prac przy modernizacji linii kolejowej E30 Kraków-Katowice. Zmodernizowane są przystanki w Rudawie i Krakowie Mydlnikach Wapienniku oraz stacja w Zabierzowie. W kolejnych miesiącach planowana jest do oddania stacja Kraków Mydlniki i nowe tory. Ruszy następny etap prac na stacji Krzeszowice. Pasażerowie będą wsiadać i wysiadać z odnowionych peronów. Pociągi będą wówczas jeździć odcinkami nowych torów.

Pełna oferta dla przewozów pasażerskich, pomiędzy Krakowem Głównym a Krzeszowicami, będzie dostepna pod koniec roku. Wówczas otwarty zostanie nowy przystanek Kraków Bronowice. Będzie to ważny węzeł przesiadkowy dla podróżnych pociągów regionalnych. Modernizacja linii E30 na odcinku od Trzebini do Krzeszowic potrwa do III kwartału 2020 r..

PLK prowadzą modernizację niemal na całej długości trasy Kraków - Katowice. Wartość inwestycji to w sumie ok. 2 mld zł. Po zakończeniu prac i uzyskaniu odpowiednich certyfikatów pociągi pasażerskie przyspieszą do 160 km/godz., a towarowe do 120 km/godz.

Projekt „Modernizacja linii kolejowej E30, odcinek Zabrze–Katowice–Kraków, etap IIb” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu CEF „Łącząc Europę”.« powrót
Biuro Brokerskie Omega