LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWiększe środki bezpieczeństwa na lotnisku i na pokładzie
Transport lotniczy

Większe środki bezpieczeństwa na lotnisku i na pokładzie

SC

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników oraz klientów linie Emirates zintensyfikowały środki ostrożności na lotnisku w Dubaju i na pokładach samolotów. 


Wszyscy członkowie personelu pokładowego i naziemnego pozostający w bezpośrednim kontakcie z pasażerami będą od teraz zakładać osobiste wyposażenie ochronne (PPE), w skład którego wchodzi jednorazowy fartuch ochronny zakładany na mundur oraz gogle, maseczka i rękawiczki.

Na międzynarodowym lotnisku w Dubaju rękawiczki i maseczki są obowiązkowe dla wszystkich podróżujących i pracowników. Skanery termiczne monitorują temperatury wszystkich osób wchodzących na teren portu lotniczego. Ponadto na podłodze i w poczekalniach zostały umieszczone fizyczne wskaźniki odległości, aby pomóc podróżnym utrzymać odpowiedni dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład.

Zespół lotniska zainstalował również bariery ochronne przy każdym stanowisku odprawy, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo pasażerom i pracownikom. Na pokładzie Emirates miejsca są przydzielane z wyprzedzeniem, a między poszczególnymi pasażerami lub rodzinami pozostawiane są puste siedzenia zgodnie z wymogami zachowania fizycznego dystansu.

Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo personelu i pasażerów, linie Emirates zmodyfikowały również swoje usługi lotnicze. Żywność i napoje są oferowane w formie pudełek w stylu bento, aby zmniejszyć kontakt między załogą a klientami podczas posiłku i zminimalizować ryzyko interakcji. W takich pudełkach serwowane są kanapki, napoje, przekąski i desery.

Podobnie, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa poprzez dotyk, czasopisma i inne materiały do czytania są tymczasowo niedostępne. Na pokład nie można też wnosić bagażu podręcznego. Przedmioty dozwolone w kabinie są ograniczone do laptopa, torebki, teczki lub akcesoriów dziecięcych. Wszystkie pozostałe przedmioty powinny znaleźć się w bagażu rejestrowanym, do którego zostanie dodany limit bagażu podręcznego. Ponadto podróżni są zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek podczas odprawy i lotu, aż do momentu zejścia z pokładu.

Po każdej podróży samoloty Emirates są poddawane zaawansowanym procedurom czyszczenia i dezynfekcji w Dubaju.

[ mat. prasowe Emirates Airlines ]


Fot. Emirates Airlines

Fot. Emirates Airlines


« powrót
Biuro Brokerskie Omega