AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
26 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWiększe udziały mimo spadających wskaźników na rynku
Transport drogowy

Większe udziały mimo spadających wskaźników na rynku

Wielton umacnia swoją pozycję

9 marca 2020 r.   |  AS

W lutym Wielton został wiceliderem producentów osiągając aż 18,0 % udział, kontynuując trend z końca 2019 roku. To już kolejny miesiąc z rzędu, w którym Wielton odnotował wzrost udziałów w rynku.


Naczepa Curtain Mega Master   |   Fot. Wielton

Tylko w lutym polski producent miał 295 szt. nowo zarejestrowanych pojazdów o dopuszczalnej masie (DCM) pow. 3,5 t.

Raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, na podstawie danych z systemu CEPiK, twardo pokazuje, że Wielton znacznie lepiej niż największa konkurencja radzi sobie z trudnym okresem dla branży producentów naczep. Wieluńska spółka nie tylko nie oddała rynku, ale wykorzystała zadyszkę rywali do zwiększenia swojego udziału. W lutym spółka zarejestrowała 295 szt. nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 tony. Przełożyło się to na dokładnie 18,0 proc. udział w rynku w tym miesiącu – wzrost o 1,95 proc. rdr – i zapewniło pozycję wicelidera rynku. W tym okresie cały rynek nowych rejestracji spadł o 35,4 proc. do poziomu 1 639 szt.

Kontynuujemy budowanie udziałów na rodzimym rynku. Naszym celem jest osiągnięcie lepszej pozycji rynkowej pomimo trudnego, spadającego rynku. Wyniki wskazują, że najbliższa konkurencja odnotowuje dużą korektę,  ich sprzedaż spada z większą dynamiką niż kurczący się rynek. My, po reorganizacji struktur, sprzedaży tracimy mniej niż rynek oraz aktywnie walczymy o zamówienia i udziały. - powiedział Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny Grupy Wielton.

Strategia Wieltonu przynosi zamierzony skutek, bo to już trzeci miesiąc z rzędu, w którym odnotował wyższe udziały rynkowe w porównaniu do analogicznych okresów rok do roku. W grudniu ubiegłego roku Spółka została liderem rejestracji z udziałem 16,7 proc. Natomiast w styczniu bieżącego roku, pomimo trudnego spadającego rynku Wielton odnotował 16,2 proc. udział. 

Wielton S.A. jest jednym z największych na świecie producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80. W okresie 9 miesięcy 2019 r. skonsolidowane przychody Grupy Wielton wyniosły ponad 1,8 mld zł (wzrost o 26,3 proc. r/r) co przełożyło się na 119 mln zł zysku EBITDA (o 17,7 proc. więcej r/r).

[ info prasowe Wielton ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega