LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWiększy statek na linii do Nynashamn
Transport wodny

Większy statek na linii do Nynashamn

Od października 52 rejsy tygodniowo między Polską a Szwecją

HH

W ubiegłym tygodniu linię promową Stena Line z Gdyni do Nynäshamn wzmocnił nowy, większy statek.


Prom Vikingland   |   Fot. Stena Line

Jednostka typu ro-ro o nazwie Vikingland zastąpiła dotychczas wykorzystywany prom Bore Bay. Tym samym linia zwiększyła swą pojemność frachtową o 30%.

Szwedzki operator obsługuje obecnie dwie linie promowe z Polski: z Gdyni do Karlskrony oraz do Nynäshamn. Ta pierwsza ma już długą, ponad dwudziestoletnią historię. Natomiast linia promowa z Gdyni do Nynäshamn (portu w okolicach Sztokholmu) wystartowała 16 X 2017 r.

Połączenie do Nynäshamn obsługiwał dotychczas statek typu ro-ro o nazwie Bore Bay. Ze względu na zmiany kursowania statków operatora na Morzu Irlandzkim i Północnym, został on przeniesiony na linię na Morzu Północnym, a na trasie między Gdynią a Nynäshamn zastąpiła go większa jednostka, wspomniany Vikingland.

Vikingland jest statkiem typu ro-ro, zbudowanym w Finlandii, pływającym pod banderą brytyjską. Długość linii ładunkowej jednostki wynosi 2170 m. Dzięki temu pojemność frachtowa nowego połączenia Stena Line do Nynäshamn zwiększy się o 30%, co pozwoli zaoferować większą powierzchnię ładunkową i tym samym odpowiedzieć na rosnący popyt na przewóz towarów na tej trasie.

52 rejsy tygodniowo. Operator zamierza wzmocnić także trasę Gdynia-Karlskrona. W październiku na tej linii pojawi się kolejny prom – Stena Nordica. Będzie on przeznaczony zarówno do przewozów frachtowych, jak i pasażerskich.

Łącznie z 6 rejsami na nowej trasie promowej do Nynäshamn oraz 46 do Karlskrony (razem z rejsami nowego promu Stena Nordica), Stena Line od października zaoferuje rekordową liczbę 52 rejsów tygodniowo między Gdynią a Szwecją, realizowanych pięcioma promami.« powrót
Biuro Brokerskie Omega