LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWiosenny intermodal
Logistyka

Wiosenny intermodal

Spotkanie branży w Nadarzynie (i nie tylko)

Krzysztof Koprowski

Początek wiosny wyraźnie ożywił branżę TSL i spowodował wysyp imprez wystawienniczo-konferencyjnych w Polsce i za granicą. W ostatniej dekadzie marca odbyły się w podwarszawskim Nadarzynie dwie imprezy targowe oraz konferencja SITK „INTERMODAL”.


W Nadarzynie 22-24 III, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, odbyły się II Targi Publicznego Transportu Zbiorowego Warsaw Bus oraz noszące szumną nazwę, ale zdecydowanie na wyrost, Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki. Na tych pierwszych, na powierzchni 6 tys. m2, prezentowało się ponoć ok. 100 wystawców. Odwiedzali je liczni przedstawiciele samorządów z różnych regionów Polski, odpowiedzialni za zakup środków transportu zbiorowego. W drugiej imprezie prezentowali się producenci, dystrybutorzy i importerzy, przewoźnicy drogowi, usługodawcy.

Targom towarzyszyły rozmaite konferencje, spotkania, pokazy i śniadania biznesowe. Pierwszego dnia odbyły się „Spotkania transportowe”, drugiego – śniadania biznesowe z dworcem online oraz konferencja „Bezpieczeństwo pasażerów w transporcie zbiorowym, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób niepełnosprawnych”. 22-23 III SITK RP zorganizował konferencję INTERMODAL „Transport intermodalny – trendy światowe”, a 23 III – wygłoszono prelekcje nt. publicznego transportu zbiorowego w nowej odsłonie (ITRP, OSPO).

INTERMODAL SITK. Bardzo ciekawa merytorycznie i różnorodna była konferencja INTERMODAL (szkoda tylko, że miejscowi organizatorzy nie zapewnili należytej ciszy) Jej celem było przedstawienie możliwości rozwoju przewozów kombinowanych w Polsce oraz kierunki rozwoju tego rodzaju przewozów i wyzwania stojące przed nimi. A także – europejskie i globalne rozwiązania transportowo-logistyczne oferowane na rynku oraz szanse przewozów intermodalnych w Polsce i Europie.

Konferencja była dwudniowa, podzielono ją na 4 części, a moderatorami zostali – prof. Juliusz Engelhardt (Szczecin) oraz prof. Leszek Mindur (Wrocław). Uczestnicy spotkania, a było ich bardzo mało, szczególnie pierwszego dnia, otrzymali m.in. egzemplarz „Polskiej Gazety Transportowej” oraz gruby tom „Technologie transportowe” (po red. L. Mindura).

Wysyp imprez. Dodajmy na zakończenie, że już wkrótce, 12-13 IV w AmberExpo Gdańsk, odbędzie się V Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2017, 26-27 IV w sosnowieckim Expo Silesia Targi TRANSPORTEX oraz Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX, 9-11 V w Kielcach IX Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe ROTRA, 10-12 V w Międzyzdrojach konferencja SITK nt. przewozu towarów niebezpiecznych, a 9-12 V tradycyjne, (organizowane w Monachium w cyklu dwuletnim), jedne z największych na świecie, Targi transport logistic. 31 V w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie – TRANS LOG, Merytoryczna konferencja poświęcona najgorętszym problemom branży TSL. A jesienią, 8-10 XI w EXPO XXI Warszawa, jubileuszowe V Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki

Jak widać, jest w czym wybierać (a to nie wszystko). Sądzę jednak, że najbardziej zainteresowani, tj. wystawcy, uczestnicy i zwiedzający specjaliści, woleliby mniej imprez, ale na wyższym poziomie (szczególnie w Polsce). Tymczasem nadal konkurują, z widocznym skutkiem, miasta, organizatorzy targów i ich szefowie.« powrót
Biuro Brokerskie Omega