LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWizz Air otwiera 26. bazę w Kiszyniowie (Mołdawia)
Transport lotniczy

Wizz Air otwiera 26. bazę w Kiszyniowie (Mołdawia)

HH

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętowała wczoraj otwarcie 26. bazy, w Kiszyniowie, w Mołdawii. Jeden z nowych samolotów Airbus A320 będzie obsługiwać siedem niskokosztowych tras, w tym dwie nowe – do Barcelony i do Berlina.

Jednocześnie linia celebrowała przewiezienie 500 000 pasażerów na trasach z i do Kiszyniowa, a podróżujący z Rzymu, szczęśliwy 500000. pasażer został uroczyście powitany i nagrodzony biletem powrotnym WIZZ.

Nowa baza w Kiszyniowie to inwestycja Wizz Air warta 99 mln $ i utworzenie 36 miejsc pracy. Załoga WIZZ jest szkolona w oparciu o najwyższe standardy, aby zapewnić najlepszą opiekę i obsługę pasażerów na pokładzie podczas każdego lotu WIZZ. Umieszczony w bazie samolot będzie obsługiwać loty na nowych trasach do Berlina i Barcelony, które będą odbywać się po dwa razy w tygodniu oraz pozwoli zwiększyć liczbę lotów na istniejących trasach z Kiszyniowa: do Bolonii i Wenecji.

W 2016 roku, z oferty Wizz Air w Mołdawii skorzystało prawie 225 000 pasażerów, którzy docenili niskie ceny połączeń, wygodny i przystępny system rezerwacji oraz wysoki poziom usług WIZZ. Tym samym linia odnotowała wzrost o 54%, a jej działalność przyczyniła się do utworzenia dodatkowych 169 miejsc pracy*** w branżach, takich jak: transport, turystyka i hotelarstwo. Mołdawia jest 14. krajem na mapie baz WIZZ. W 2017 roku linia dysponuje 350 000 miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 47% w porównaniu do poprzedniego roku.

Linia Wizz Air rozpoczęła działalność w Kiszyniowie we wrześniu 2013 roku oferując najwyższą jakość usług oraz niskokosztową ofertę podróży lotniczych. Na przestrzeni minionych czterech lat, linia przewiozła 500 000 pasażerów w mołdawskiej siatce połączeń.

Pasażerowie planujący wyjazdy wakacyjne lub weekendowe do jednej z siedmiu destynacji mogą skorzystać z oferty dostępnej na wizzair.com, gdzie ceny biletów rozpoczynają się już od 29,99 EUR (bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi).

Podczas konferencji prasowej w Kiszyniowie, Tamara Vallois, Dyrektor Komunikacji w Wizz Air, powiedziała: Z dumą świętujemy otwarcie 26. bazy WIZZ. W 2013 roku rozpoczęliśmy działalność w Mołdawii i od tego czasu przewieźliśmy 500 000 pasażerów na naszych niskokosztowych trasach przyczyniając się tym samym do wzrostu zatrudnienia, rozwoju sektora lokalnej turystyki i lotnictwa oraz wzmocnienia relacji biznesowych pomiędzy Mołdawią i pozostałymi krajami Europy. W naszej ofercie z Kiszyniowa jest siedem tras do czterech krajów. Z wielkim zaangażowaniem działamy na mołdawskim rynku i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z władzami lotniska w Kiszyniowie. Załoga WIZZ zapewnia doskonałą jakość usług na pokładach naszych nowych samolotów Airbus A320.

Jesteśmy świadkami niezwykle ważnego wydarzenia w Porcie Lotniczym w Kiszyniowie. Otwarcie tutaj bazy Wizz Air świadczy o rosnącym znaczeniu naszego lotniska w branży lotniczej i zapewnia szeroki wybór lotów do wielu europejskich miast rozwijając jednocześnie zatrudnienie w branży lokalnej turystyki i lotnictwa. Avia Invest czeka na kolejne niskokosztowe trasy z Kiszyniowa - podkreślił dyrektor generalny Portu Lotniczego Kiszyniów, Petru Jardan.

***ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

[ Wizz Air ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega