Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 stycznia 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plWołoska wreszcie otwarta
Transport drogowy

Wołoska wreszcie otwarta

Remont 1200-metrowego odcinka trwał ponad rok

3 grudnia 2015 r.   |  Cezary Banasiak

Ze znacznym opóźnieniem, ale jednak w końcu udało się otworzyć ulicę Wołoską w Warszawie. Planowane na koniec października prace potrwały miesiąc dłużej, ale od początku grudnia zaczęły normalnie funkcjonować obie jezdnie, a wszystkie autobusy i tramwaje mogły już wrócić do normalnego ruchu.


Zjazd do zajezdni Woronicza   |   Fot. Cezary Banasiak

Prace trwały od września 2014 r. gdy po 8 latach podjęto się dokończenia poszerzania ulicy Wołoskiej, od okolic szpitala MSWiA do ulicy Konstruktorskiej.

Rozpoczęty kilka lat wcześniej remont ominął ten mierzący 1,2 km kawałek tworząc dziwaczny przejazd z wielopasmowej trasy w wąskie "gardło", tuż przy bodaj dwóch najistotniejszych skrzyżowaniach - z ul. Woronicza i z ul. Racławicką. Przejezdność została częściowo przywrócona w pierwszej połowie października, ale dopiero na koniec listopada można było mówić o prawdziwej zmianie.

Jednym z celów przebudowy było bowiem poprawienie dojazdu do zagłębia korporacyjnego jakie mieści się przy ul. Domaniewskiej, czyli tzw. Mordoru. Korki jakie się tworzyły w okolicznych małych uliczkach były wielokrotnie oprotestowywane przez mieszkańców, uskarżających się na brak możliwości wyjazdu i dojazdu do domu w godzinach porannego i południowego szczytu, a także na wyjątkowo dokuczliwy smród spalin, „produkowany” przez setki samochodów, które każdego dnia usiłowały objeżdżać remontowaną ulicę Wołoską.

Wykonawca, hiszpańska firma Balzola, w ramach prac także wymienił i przesunął tory tramwajowe (z największym przedsięwzięciem inwestycji - rozbudowanym skrzyżowaniem przy zajezdni Woronicza), stworzył nowe ścieżki rowerowe, zatoki przystankowe i nowe chodniki. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 82 mln zł. « powrót
Biuro Brokerskie Omega