LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWrocławskie lotnisko z nowym połączeniem
Transport lotniczy

Wrocławskie lotnisko z nowym połączeniem

Holenderski przewoźnik uruchomił trasę do Amsterdamu

HH

W ubiegłym tygodniu (6 V) KLM zainaugurował nowe połączenie na trasie Wrocław-Amsterdam. Tym samym mieszkańcy Dolnego Śląska zyskali dostęp do oferty holenderskiego przewoźnika, liczącej 165 destynacji (w sezonie lato 2019).


Oferta KLM z Polskich do Holandii wynosi 70 połączeń tygodniowo   |   Fot. KLM

Po sukcesie nowych lotów KLM – z Krakowa i Gdańska do Amsterdamu, które rozpoczęliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, nadeszła pora na Wrocław – ważny ośrodek gospodarczy i perłę turystyczną regionu – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Połączenie do Amsterdamu to najważniejsza tegoroczna nowość we wrocławskim porcie. Na lotnisku Schiphol skupia się interkontynentalny ruch KLM, a przewoźnik dysponuje bardzo rozbudowaną, globalną siecią połączeń. Dzięki temu pasażerowie zyskują jeszcze większe możliwości planowania podróży z Wrocławia na dalszych trasach, szczególnie do Azji oraz obu Ameryk – podkreślał Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Loty KLM z Wrocławia do Amsterdamu odbywają się codziennie: samolot przewoźnika startuje z wrocławskiego lotniska o godzinie 14:05 z lądowaniem w Amsterdamie o 15:55. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 11:50 i przylot do Wrocławia o 13:35. Rejsy z Wrocławia do Amsterdamu obsługiwane są przez linię-córkę KLM Cityhopper należącą do Grupy Air France-KLM, która jest dedykowana do lotów europejskich. Na wspomnianej trasie pasażerowie skorzystają z samolotu typu Embraer E175 oferującego klasę ekonomiczną, economy comfort oraz biznes.

Podróżni z Wrocławia korzystający z nowej trasy mają dobre godzinowo połączenia, m.in. do: Nowego Jorku, Atlanty, Bostonu, Minneapolis, Salt Lake City, Toronto, Pekinu, Hongkongu, Szanghaju, Bogoty, Hawany oraz do wielu miast w Europie jak np. do: Sztokholmu, Barcelony, Brukseli, Kopenhagi, Dublina, Londynu, Lizbony, Madrytu, Manchesteru, Mediolanu, Porto czy Oslo.

Do tej pory holenderska linia oferowała loty z Polski: z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Obecnie, łącznie z Wrocławiem, oferta KLM z Polski do Holandii wynosi 70 połączeń tygodniowo.

KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która od początku swojego istnienia funkcjonuje pod tą samą nazwą. W tym roku holenderski przewoźnik obchodzi swój setny jubileusz.« powrót
Biuro Brokerskie Omega