LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWSL rozpoczęła piętnasty rok akademicki
Logistyka

WSL rozpoczęła piętnasty rok akademicki

Blisko tysiąc studentów nowego rocznika

Hubert Hryniewicz

3 października, dla niemal 2,5 tys. studentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, oficjalnie rozpoczął się rok akademicki 2015/2016. Uroczyste Gaudeamus już po raz piętnasty zabrzmiało w murach pierwszej w Polsce uczelni logistycznej.


Inauguracja nowego roku akademickiego   |   Fot. WSL

Niemal tysiąc studentów pierwszego roku powitał w swym inauguracyjnym przemówieniu Rektor WSL prof. Andrzej Korzeniowski. Przyszłym logistykom życzył owocnego wykorzystania pięknego czasu studiów, wielu inspirujących doświadczeń oraz wiary w siebie i swoje możliwości.

W inauguracyjnym wystąpieniu, rektor podkreślił także istotne miejsce, jakie na edukacyjnej mapie Polski już od 15 lat zajmuje uczelnia oraz nieustanne dążenie uczelni do podnoszenia jakości kształcenia i studiowania, wyrażone w wielu inwestycjach i działaniach podejmowanych wspólnie przez władze, pracowników i partnerów WSL.

Oprócz szerokiego grona studentów, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz poznańskich uczelni publicznych i niepublicznych, współpracujących z uczelnią instytucji gospodarczych i oświatowych. Inauguracja to święto uczelni, dlatego licznie obecni byli także profesorowie i pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz administracyjni szkoły oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania – założyciela i patrona merytorycznego WSL.

Wśród gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli przedsiębiorstw współpracujących z WSL. Jak co roku, honorowe miejsca zajęli prezesi i dyrektorzy firm, które wspólnie z uczelnią budują innowacyjne, praktyczne programy kształcenia i czuwają nad rozwojem kariery jej absolwentów. W jubileuszowej uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele firm: PROMAG SA, DHL Express, Dachser, GLS, Panopa, Marathon International, Volkswagen Group Polska czy PKP Cargo.

Rozwój kariery najzdolniejszych studentów WSL już od 10 lat wspiera także firma Prologis, która każdego roku przyznaje nagrody pieniężne autorom wyróżniających się prac dyplomowych oraz absolwentom z najwyższą średnią ocen. Tym razem autorką najlepszej pracy inżynierskiej została Alicja Michałowska, która w minionym roku akademickim obroniła tzw. podwójny dyplom. Najlepszą pracę magisterską napisał natomiast Kacper Szarmach. Nagrodę za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymał Piotr Kapturek, który ukończył studia ze średnią ocen 5.0.

Podczas uroczystości inauguracyjnej wyróżniono także przedsiębiorstwa i osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju praktycznego kształcenia w WSL, wzbogacają infrastrukturę czy realizują innowacyjne formy współpracy z uczelnianą społecznością. W tym roku, z rąk rektora uczelni, medal „Za zasługi dla rozwoju WSL” otrzymali: Paweł Włuka, kierownik marketingu STILL Polska, Paweł Wojciechowski, dyrektor ds. rozwoju PKN EPAL oraz firma General Logistics Systems Poland.

Na zakończenie inauguracji, goście wysłuchali wykładu prof. Włodzimierza Rydzkowskiego z Uniwersytetu Gdańskiego pt. „Transportowa rewolucja na Bałtyku – szansa dla regionu i kraju?”, po którym w auli zabrzmiały uroczyście słowa Gaudeamus Igitur. I tak Wyższa Szkoła Logistyki rozpoczęła piętnasty rok działalności.« powrót
Biuro Brokerskie Omega