LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWspółpraca przewoźników lotniczych cargo
Transport lotniczy

Współpraca przewoźników lotniczych cargo

Porozumienie linii z Luksemburga i Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Jerzy Konwicki

Podczas targów Air Cargo Europe w Monachium, Emirates SkyCargo i luksemburskie linie Cargolux Airlines podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy operacyjnej w zakresie przewozów lotniczych cargo.


Richard Forson i Nabil Sultan   |   Fot. Emirates

To pierwsze w branży porozumienie tego rodzaju pomiędzy linią lotniczą cargo a wyspecjalizowanym oddziałem realizującym loty towarowe, umożliwiające współpracę między dwoma przewoźnikami. List podpisano w obecności ministra zrównoważonego rozwoju i infrastruktury Luksemburga, Francois Bauscha.

Na mocy porozumienia obie firmy zamierzają współpracować przy różnych aspektach operacyjnych, dotyczących m.in. zdolności przewozowej samolotów. I tak Emirates SkyCargo będzie korzystał z samolotów Boeing 747F linii Cargolux, dzięki czemu będzie mógł obsługiwać klientów chcących przewieźć ładunek ciężki/wielkogabarytowy wymagający dodatkowej zdolności przewozowej lub załadunku przez dziób samolotu, uzupełniając własną flotę towarowych Boeingów 777.

Obaj przewoźnicy rozszerzą również porozumienia block space i interline na siatki połączeń, zapewniając sobie wzajemnie zdolność przewozową na trasach, na których do tej pory nie wykonywali lotów. Dzięki temu będą mogły zaoferować większy zasięg przewozów z kluczowych rynków produkcyjnych na rynki konsumenckie. Cargolux uzyska dostęp do siatki dystrybucyjnej Emirates SkyCargo poprzez usługi cargo realizowane w częstych rejsach pasażerskich do ponad 150 kierunków w 83 krajach, natomiast linie Emirates będą mogły skorzystać z miejsca na głównym pokładzie samolotów B747 w ramach połączeń obsługiwanych przez Cargolux.

Dubaj-Luksemburg. Emirates SkyCargo rozpocznie loty towarowe do Luksemburga w czerwcu tego roku. Ładunek przewożony zarówno przez Emirates SkyCargo, jak i Cargolux będzie przeładowywany na jednym lotnisku w Luksemburgu.  Ponadto Cargolux zwiększy częstotliwość rejsów samolotów towarowych na lotnisko Dubai World Central (DWC) z trzech tygodniowo, aby usprawnić komunikację między dwoma portami cargo. Dodatkowo samoloty towarowe Cargolux latające na lotnisko DWC będą obsługiwane przez Emirates SkyCargo. 

Współpraca na obu lotniskach umożliwić ma sprawny transport cargo pomiędzy dwoma przewoźnikami. Ułatwiony będzie także przewóz produktów szczególnie wrażliwych, takich jak leki, ponieważ obydwaj przewoźnicy mają certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) UE w zakresie produktów leczniczych do stosowania u ludzi. Ponadto połączenia między Dubajem i Luksemburgiem wzmocnić mają pozycję obu lotnisk jako ważnych węzłów logistycznych i ośrodków dystrybucyjnych w regionach, w których się znajdują.

Współpraca z tak dużymi, renomowanymi i specjalistycznymi liniami lotniczymi cargo jak Cargolux, których atuty uzupełniają nasze własne możliwości, pozwoli nam rozszerzyć ofertę produktów i przyniesie dodatkowe korzyści – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates, Cargo.

Jako jeden z czołowych przewoźników na świecie, Emirates SkyCargo, podobnie jak Cargolux, jest ważnym graczem w branży, a nasze połączone możliwości pozwolą nam zaoferować usługi, których samodzielnie nie bylibyśmy w stanie świadczyć – skomentował z kolei Richard Forson, prezes linii Cargolux. Wybór naszych linii jako partnera przez Emirates SkyCargo świadczy o tym, że nasze działania zostały zauważone i docenione. « powrót
Biuro Brokerskie Omega