LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWstrzymane kolejowe połączenia międzynarodowe
Transport szynowy

Wstrzymane kolejowe połączenia międzynarodowe

Koleje Dolnośląskie od niedzieli zawiesiły połączenia z zagranicą

SC

O północy, z soboty na niedzielę (14/15 marca) Koleje Dolnośląskie zawiesiły obsługiwane przez Spółkę połączenia transgraniczne. Skutkiem decyzji Rady Ministrów RP, wprowadzającej stan zagrożenie epidemicznego, połączenia zostają wstrzymane do czasu ponownego otwarcia granicy państwa dla pasażerskiego transportu kolejowego.


Przerwa w połączeniach do Niemiec i Czech   |   Fot. Koleje Dolnośląskie

Po decyzji polskiego rządu o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, zadecydowano m.in o czasowym – od 15 marca br. i na następujące po nim 9 kolejnych dni – zamknięciu granic, w tym dla kolejowych połączeń międzynarodowych. Oznacza to, że Koleje Dolnośląskie zawieszają wszystkie swoje połączenia do Niemiec. Wstrzymanie połączeń do Czech, na podstawie decyzji tamtejszych władz, nastąpiło dzień wcześniej.

Wstrzymanie połączeń do Niemiec. Od 15 marca Koleje Dolnośląskie nie będą realizowały połączenia granicznego Goerlitz – Zgorzelec. W rozkładzie pozostają natomiast odcinki krajowe; wszystkie skomunikowania Wrocławia (1 para pociągów w dobie), Jeleniej Góry (6 par) oraz Legnicy (1 para) z niemieckim Goerlitz zostają skrócone a ich nową stacją początkową/końcową będzie stacja Zgorzelec.

Analogiczna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku realizowanego przez dwie pary pociągów KD w ciągu dnia, weekendowo-świątecznego połączenia Forst – Wrocław Główny. Linia ulegnie skróceniu o odcinek graniczny Forst – Zasieki i to ta druga miejscowość będzie obecnie stacją początkową i końcową dla połączenia z Wrocławiem.

Dodatkowo, po rozmowach z naszym niemieckim partnerem Deutsche Bahn, zapadła decyzja o wcześniejszym – a więc również od jutra, 14 marca – wstrzymaniu „Kulturzug-Pociąg do Kultury”, czyli połączeń w relacji Berlin-Lichtenberg – Wrocław Główny.

Całkowicie zostaje również zawieszone połączenie Drezno Hbf. – Zgorzelec, które Koleje Dolnośląskie realizowały wspólnie z niemieckim DLB.

Zwroty biletów. W związku z zawieszeniem wspomnianych połączeń transgranicznych, Koleje Dolnośląskie wstrzymają możliwość zakupu w przedsprzedaży biletów na te połączenia. Osoby, które nabyły bilet na przejazd w dniu 14 marca lub w terminie późniejszym, mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.

[ info prasowe Koleje Dolnośląskie ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega