Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
27 października 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plWszystkie pojazdy na prąd?
Transport drogowy

Wszystkie pojazdy na prąd?

Szwedzi w czołówce innowacyjności

16 lutego 2017 r.   |  AS

Szwedzkie miasto Värnamo zamówiło kolejne cztery elektryczne autobusy hybrydowe Volvo, dzięki czemu od jesieni tego roku cały transport publiczny miata (19 tys. mieszkańców) będzie się składał z pojazdów zelektryfikowanych (część hybrydowa). To czyni je wyjątkowych nie tylko w Szwecji.


Volvo 7900 Electric Hybrid   |   Fot. Volvo

Nowe autobusy to modele Volvo 7900 Electric Hybrid, nie emitujące żadnych spalin przez prawie 70% swojej trasy.

Lider. Fakt, że Värnamo zdecydowało się odegrać wiodącą rolę w stworzeniu systemu zrównoważonego transportu publicznego za sprawą naszych autobusów hybrydowych, jest wydarzeniem zarówno imponującym, jak i przynoszącym naszej firmie wiele satysfakcji. Autobusy zasilane elektrycznie są przyszłością zarówno dla dużych, jak i małych miast - mówi Martin Spjern, Kierownik ds. Obsługi Kluczowych Klientów w Skandynawii w Volvo Buses.

Dzięki temu posunięciu, stawiamy kolejny krok w kierunku budowania atrakcyjnego miasta przyszłości, skupiając się na rozwoju i uwzględniając wzrost populacji w mieście (wzrost do 40 tys. do 2035 r.) - dodaje Behnam Sharo, architekt miasta Värnamo.

Volvo 7900 Electric Hybryd jest nie tylko wydajny i oszczędny, ale także pracuje bardzo cicho. Ładowanie baterii na stacji ładowania trwa od 3 do 4 min. z wykorzystaniem systemu znanego jako Opportunity Charging (system doładowań).

W porównaniu z busami zasilanymi olejem napędowym, elektryczne hybrydy zużywają ok. 60% mniej energii. Autobusy używane na terenie Värnamo będą jeździły dzięki odnawialnej energii elektrycznej oraz paliwu HVO, redukując emisję dwutlenku węgla o 90%.

Cztery nowe elektryczne hybrydy Volvo wraz ze stacją ładowania ABB, zostaną dostarczone jako gotowe rozwiązanie, a producent będzie odpowiedzialny za konserwację autobusów i ich baterii przy stałym koszcie miesięcznym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z inwestycji. Pokazuje ona, że możemy być w czołówce pod względem nowych technologii, mimo że nie jesteśmy jednym z trzech największych miast Szwecji - chwali się Rune Backlund, regionalny polityk.

Elektryczne autobusy hybrydowe oraz autobusy elektryczne Volvo są już używane w transporcie miast takich jak: Göteborg, Sztokholm, Hamburg, Luksemburg oraz Kurytyba.« powrót
Biuro Brokerskie Omega