AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWymagania dla przewoźników od 4 V we Włoszech
Transport drogowy

Wymagania dla przewoźników od 4 V we Włoszech

29 kwietnia 2020 r.   |  SC

26 IV premier Włoch Giuseppe Conte przedstawił założenia dekretu Rady Ministrów w sprawie drugiego etapu rozmrażania włoskiej gospodarki, który wejdzie w życie 4 V. 


Wymagania dla transportu we Włoszech   |   Fot. pixabay

W dekrecie znalazły się również zapisy dotyczące wymagań dla firm transportowych. Postanowienia dekretu mają obowiązywać do 17 V. 

Obowiązek posiadania deklaracji przez kierowców oraz zgłoszenie kierowców do służby zdrowia został utrzymany do dnia 17 maja włącznie. Aktualna wersja deklaracji wraz z instrukcją wypełnienia dostępna jest tutaj. 

W dekrecie zostały również przedstawione wytyczne dla transportu i logistyki dotyczące zapobiegania zakażeniu Covid-19, które w głównej mierze powielają dotychczasowe zasady bezpieczeństwa:

  1. Kierowca powinien być wyposażony w maskę oraz rękawiczki. Jeśli to możliwe, kierowcy środków transportu muszą pozostać w swoich pojazdach, jeśli nie posiadają rękawiczek i masek. 
  2. Pojazd może uzyskać dostęp do miejsca załadunku / rozładunku, nawet jeśli kierowca nie posiada środków ochrony osobistej, pod warunkiem, że nie wysiądzie z pojazdu. Jeżeli kierowca zobowiązany jest wysiąść z pojazdu należy zachować dystans jednego metra od innych osób. 
  3. W miejscach załadunku / rozładunku należy zadbać o to, aby niezbędne czynności przygotowawcze w celu załadunku / rozładunku towarów oraz przyjęcia / dostarczenia dokumentów odbywały się w sposób, który nie przewiduje bezpośrednich kontaktów. Jeśli jest to niemożliwe należy zachować odstęp jednego metra.
  4. Firmy nie mogą umożliwiać osobom postronnym wejścia do zajmowanych pomieszczeń, z wyjątkiem skorzystania z wydzielonych toalet, które powinny być utrzymywane w należytym stanie i zaopatrzone w środki do dezynfekcji rąk.

[ mat. prasowe Kancelaria Transportowa ITD-PIP ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega