LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWyróżnij się – weź udział w Plebiscycie
Logistyka

Wyróżnij się – weź udział w Plebiscycie

AS

Od dziś (5.08) można zgłaszać firmy do udziału w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL”. Jest to pierwszy ogólnopolski plebiscyt skierowany do firm zajmujących się Transportem Spedycją lub Logistyką, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2015 r.


Idea stojąca za przyznaniem wyróżnienia „Przyjazny Pracodawca TSL” to promocja tych firm, które dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów oraz różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. To również możliwość porównania swojej firmy na tle konkurencji. Inicjatorami i jednocześnie organizatorami plebiscytu są Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland i redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl. W kapitule, a zarazem w gronie Patronów plebiscytu, która wyłoni zwycięzców, znaleźli się także przedstawiciele środowisk naukowych m.in. Wyższej Szkoły Logistyki, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Kapitał ludzki na wagę złota. Już sam fakt wzięcia udziału w plebiscycie świadczy o tym, że reprezentujący firmę przedsiębiorca jest osobą świadomą współczesnych wyzwań, dla którego pracownik i kapitał ludzki są najwyższą wartością. W dobie niżu demograficznego, coraz bardziej wymagającego kandydata na rynku pracy, dbałość o employer branding nabiera szczególnego znaczenia. Wygrywają te firmy na rynku pracy, które nie tylko wdrażają politykę przyjaznego miejsca pracy, ale również potrafią zakomunikować to całemu otoczeniu.

Zmierz się z najlepszymi. Nagroda „Przyjazny Pracodawca TSL” przyznana zostanie w trzech kategoriach, określających wielkość firmy, biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych ogółem: małe firmy (o zatrudnieniu do 50 pracowników), średnie firmy (o zatrudnieniu od 51 - 500 pracowników), duże firmy / korporacje (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników). Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez kapitułę plebiscytu, na podstawie punktowej oceny nadesłanych ankiet. Ta zawiera pytania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie polityki personalnej: rozwój kadr, wynagrodzenia i motywacja, zarządzanie kadrami.

- Zachęcam wszystkich pracodawców do wzięcia udziału w plebiscycie, bez względu na wielkość firmy. To pierwszy tego typu plebiscyt w branży TSL i z pewnością wyróżni zwycięzców na tle rynku. Nie będziemy też tworzyć listy pozycjonującej firm, które wezmą udział w plebiscycie. Ogłosimy tylko liderów, którym wręczymy nagrody. Pozostali będą mogli porównać się na tle rynku. Otrzymają bowiem zestawienie ogólne wyników wszystkich ankiet, co będzie odzwierciedleniem trendów rynku TSL w trzech obszarach, na bazie których zbudowaliśmy ankietę plebiscytu – mówi Beata Trochymiak, wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl.

Rozstrzygnięcie plebiscytu oraz wręczenie statuetek „Przyjazny Pracodawca TSL 2015” odbędzie się 4 listopada 2015 r. w Warszawie, podczas uroczystego bankietu, odbywającego się w ramach III edycji targów TransPoland. Jak wskazuje Paweł Konowałek, Menedżer Targów – „Obserwujemy jak z każdą kolejną edycją rośnie ranga TransPoland, które już teraz są największym tego typu wydarzeniem w tej części Europy – chcemy, aby ten Plebiscyt był ich nieodłączną częścią i stanowił dla laureatów faktyczną wartość oraz wyróżnienie na tle konkurencji”

Wynagrodzenia w branży TSL. Merytorycznym zwieńczeniem plebiscytu będzie otwarte seminarium organizowane przez Pracujwlogistyce.pl, poświęcone tematyce wynagrodzeń w branży TSL, które odbędzie się podczas drugiego dnia targów TransPoland. W oparciu o aktualne raporty płacowe i najnowsze trendy HR, eksperci poruszą istotne wątki związane z budowaniem siatki płac, tworzeniem systemów motywacyjnych pozapłacowych, a także outsourcingiem usług HR.

Szczegóły można znaleźć pod adresem: www.trans-poland.pl/plebiscyt-tsl oraz www.pracujwlogistyce.pl. Zapraszamy do udziału!« powrót
Biuro Brokerskie Omega