LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWzrost DFDS zahamowany przez płuczki spalin
Transport wodny

Wzrost DFDS zahamowany przez płuczki spalin

Promy24.com

Analitycy rynkowi podają, że zwrot z inwestycji DFDS w płuczki spalin potrwa dłużej niż początkowo oczekiwano. Tym samym firma pozostanie w fazie stałego, choć wolniejszego wzrostu.


Analityk z agencji Carnegie podaje, że biznes DFDS wciąż pozostaje bardzo stabilny, jednakże inwestycje w płuczki spalin i kolejne oszczędności paliwa są mniej korzystne finansowo niż początkowo zakładano.  

Głównych przyczyn zmian upatruje się w inwestycjach DFDS w scrubbery. Oszczędności generowane z tytułu płuczek spalin, dzięki którym DFDS może stosować technologie bardziej przyjazne dla środowiska, przyniosą około 16% całości przychodów DFDS w 2016 roku.  Carnegie stawia pytanie, czy przewoźnik będzie w stanie utrzymać te poziomy oszczędności w przyszłości.

Wcześniej DFDS wyliczył, że zwrot nakładów z płuczek spalin nastąpi po 3-4 latach. Wyliczenie te zostały oparte o spread cen paliwa w wysokości 220 USD za tonę. Obecnie dolna granica spreadu wynosi 185 USD za tonę, tak więc i czas zwrotu z inwestycji został wydłużony na 4-5 lat.

Dłuższy czas spłaty inwestycji w płuczki spalin może zatem potencjalnie obniżyć wartość zarobków DFDS w przyszłości.

DFDS planuje zainstalować płuczki łącznie na 21 statkach w najbliższych latach a na 17 jednostkach takie prace przystosowawcze zostały już zakończone.« powrót
Biuro Brokerskie Omega