LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWzrost przychodów za I półrocze 2015 r.
Logistyka

Wzrost przychodów za I półrocze 2015 r.

Strategiczne umowy w Niemczech, Francji i Polsce

Jerzy Konwicki

Grupa ID Logistics, jeden z liderów logistyki kontraktowej, podsumowała swoją działalność w I półroczu 2015 r. Firma odnotowała wzrost przychodów i wzmocniła pozycję na światowym rynku usług logistycznych, szczególnie w zakresie obsługi klientów z branży e-commerce, retail i FMCG.

Skonsolidowane przychody Grupy w I półroczu 2015 r. wyniosły 442,1 mln euro, co oznacza wzrost o 6,4% w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Aż o 55% wzrósł skonsolidowany dochód netto, który wyniósł 6,5 mln euro. To w głównej mierze wynik kontroli kosztów i redukcji jednorazowych wydatków wykazanych w 2014 r.

Kluczowe RPA i Holandia. Na ten wynik największy wpływ miała działalność firmy w Republice Południowej Afryki, gdzie uruchomienie dwóch regionalnych magazynów zakończyło budowę krajowej sieci dystrybucji produktów świeżych. Duży wzrost odnotowany został także w Holandii, na co wpływ miało podpisanie umowy i rozpoczęcie współpracy z firmą Fujifilm.

Wyniki finansowe za I półrocze są potwierdzeniem sukcesu strategii rozwoju Grupy.  Jesteśmy zadowoleni z pozyskania kolejnych klientów, szczególnie z nowej dla nas branży farmaceutycznej. Nadal będziemy koncentrować się na realizacji założonych celów oraz szybkiej redukcji zadłużenia, co w przyszłości może pozwolić nam na przejęcia innych firm - skomentował Eric Hemar, prezes zarządu Grupy ID Logistics.

Strategiczne umowy. W I połowie 2015 r. spółka podpisała kolejne umowy z klientami, które będą miały strategiczne znaczenie dla jej dalszego rozwoju. Firma wzmocniła swoją pozycję na rynku e-commerce. Do grona klientów, obsługiwanych w tym obszarze, dołączyły Conforama, Saint Gobain Distribution, Chloe oraz IKEA. Rozszerzony został też zakres współpracy z klientami z branży retail i FMCG. Należy do nich m.in. Grupa Auchan – w Polsce firma uruchomiła nowe centrum dystrybucyjne tej marki w Mszczonowie.

W I półroczu 2015 r. spółka powiększyła także swoją ofertę o branżę farmaceutyczną, co zapoczątkowało podpisanie umowy z grupą Pierre Fabre. ID Logistics będzie zarządzać magazynem działu dermokosmetyków tej marki o powierzchni 40 tys.m² na południu Francji. « powrót
Biuro Brokerskie Omega