LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozstrzygnięta
Logistyka

X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozstrzygnięta

W finale zmierzyło się 64 uczestników z 46 szkół

HH

W Poznaniu zakończyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Triumfatorem tegorocznych zmagań został Konrad Danek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie.


Pamiątkowe zdjęcie z finału   |   Fot. WSL

W organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu olimpiadzie wzięło udział 8745 uczniów z 284 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 62 uczestników reprezentujących 46 szkół. Aż jedną trzecią uczestników finału stanowiły kobiety, co jest najlepszym dowodem, że logistyką interesują się nie tylko mężczyźni.

Zwycięzcy. Konrad Danek, zwycięzca X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, wyjechał z Poznania nie tylko z indeksem Wyższej Szkoły Logistyki i zwolnieniem z opłat za studia pierwszego i drugiego stopnia na tej uczelni, ale również z dronem oraz smartfonem, licznymi upominkami od sponsorów i zaproszeniem na płatny staż w Grupie Raben. Zwycięzca zamierza w przyszłości studiować w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Na „olimpijskim pudle” znaleźli się również Radosław Przespolewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze oraz Mariusz Oprych z Zespołu Szkół nr 1 im. św. R. Kalinowskiego w Krakowie.

 

Najlepsze szkoły. W klasyfikacji obejmującej wszystkie dziesięć edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej najlepszą szkołą – w tej klasyfikacji liczy się suma punktów uzyskana przez wszystkich startujących w olimpiadzie uczniów – jest leszczyński Zespół Szkół Ekonomicznych, który wyprzedza Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu Podlaskim oraz Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu. Widać więc, że wielkopolskie szkoły dominują w naukach związanych z logistyką. Nic dziwnego, Wielkopolska jest kolebką tej branży polskiej gospodarki.

Gdy rozpoczynaliśmy Olimpiadę Logistyczną nie spodziewałem się, że zainteresuje ona tylu młodych ludzi. Poziom Olimpiady z roku na rok rośnie, a w ocenie nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w tym roku zagadnienia, z którymi musieli borykać się uczniowie były szczególnie trudne. Tym bardziej się cieszę, że uczniowie tak znakomicie sobie z nimi poradzili – powiedział podczas uroczystej gali profesor Andrzej Korzeniowski, rektor Wyższej Szkoły Logistyki.« powrót
Biuro Brokerskie Omega