LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plYusen Logistics wygrywa przetarg
Logistyka

Yusen Logistics wygrywa przetarg

Na dostawę rozwiązań dla Neue Halberg-Guss

HH

Yusen Logistics, globalny dostawca usług logistycznych, wygrał przetarg na dostawę rozwiązań w całym łańcuchu dostaw dla firmy NEUE HALBERG-GUSS (NHG).


Zamówienie dotyczy transportu bloków silników z siedziby producenta zlokalizowanej w Niemczech do zakładu produkcyjnego jednego z wiodących amerykańskich producentów samochodów znajdującego się w Moraine w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych oraz transportu materiałów opakowaniowych wielokrotnego użytku z powrotem do Niemiec w ramach zamkniętej pętli łańcucha dostaw.

Oferowane przez Yusen Logistics usługi obejmują odbiór towarów z zakładu NHG w niemieckim Saarbrücken, utrzymywanie zapasów i budowę kontenerów, transport towarów do portu i spedycję drogą morską do Stanów Zjednoczonych. Ponadto Yusen Logistics zapewni usługi na każdym etapie łańcucha dostaw na terytorium Stanach Zjednoczonych, łącznie z magazynowaniem towarów w Cincinnati i ich dalszy transport do bram fabryki. Yusen Logistics będzie także odpowiadać za przeprowadzenie wszelkich formalności celnych związanych z importem i eksportem towarów obowiązujących w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Podstawą oferowanego rozwiązania jest transport kolejowy i morski. Biorąc pod uwagę fakt, że przewóz drogowy dotyczy zaledwie 50 kilometrów na całej trasie, innowacyjne i solidne usługi w zakresie łańcucha dostaw oferowane przez Yusen Logistics są neutralne dla światowego transportu pod względem emisji dwutlenku węgla.

W ramach powyższego rozwiązania poczyniono znaczące inwestycje w zakup plastikowych palet zwrotnych. Ich transport w obie strony, do USA i z powrotem do siedziby NHG w Niemczech, stanowi ważny element oferowanych usług.

NEUE HALBERG-GUSS jest liderem na rynku europejskim, dostarczającym swoje produkty – w szczególności bloki silników, wały korbowe i głowice cylindrów – producentom pojazdów i silników na całym świecie.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyniku przetargu i zamówienia udzielonego nam przez firmę NHG. Doskonale rozumiemy skomplikowane i często zindywidualizowane wymogi stawiane przez przemysł motoryzacyjny. Oferowane przez nas międzynarodowe, szyte na miarę usługi logistyczne i fachowa wiedza branżowa sprawiają, że możemy zapewnić firmie NHG taką optymalizację łańcucha dostaw, by mogła ona jeszcze lepiej służyć swoim klientom – podkreśla Mario Cavallucci, Managing Director, Yusen Logistics (Germany) GmbH.« powrót
Biuro Brokerskie Omega