LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plZ przewoźnikiem za pan brat
Logistyka

Z przewoźnikiem za pan brat

Nawiąż współpracę z AsstrA

SC

Grupa kapitałowa AsstrA aktywnie współpracuje z 10 000 przewoźników. W 2019 r. liczba zleceń sięgała 161 000, z czego dziennie realizowano powyżej 600 transportów. Dzięki 25-letniemu doświadczeniu w organizacji przewozów międzynarodowych oraz kooperacji z renomowanymi Klientami priorytetem AsstrA jest dalszy rozwój partnerskich relacji z przewoźnikami.

Rokrocznie rosnąca liczba Klientów przekłada się na większe zapotrzebowanie na transport. Grupa oferuje firmom transportowym szereg korzyści wynikających ze współpracy.

Wieloletnie doświadczenie. Szwajcarska grupa AsstrA-Associated Traffic AG istnieje na rynku od 25 lat. Współpraca z największymi światowymi firmami z różnych branż oraz zdobyte doświadczenie w zakresie transportu międzynarodowego pozwala przewoźnikom codziennie wykonywać oferowane usługi przewozowe bez względu na wahania sezonowe.

Szeroka geografia tras przewozu. AsstrA opracowuje długo- jak i krótkodystansowe szlaki handlowe między krajami UE, WNP, Azji czy USA. Szeroka geografia umożliwia wybór trasy w zależności od kierunków realizowanych przez przewoźników.

Możliwość planowania tras tam i z powrotem. Dzięki ładunkom powrotnym przewoźnicy współpracujący z AsstrA unikają „jazdy na pusto”. Właściwa organizacja tras oraz umiejętność pozyskiwania zleceń transportowych zwiększa rentowność usług przewozowych.

Bezgotówkowe płatności za paliwo. Partnerzy transportowi mają możliwość bezgotówkowej płatności za paliwo i płyny techniczne przy użyciu specjalnych kart. Dzięki elektronicznemu systemowi rachunkowości dysponują szczegółowymi raportami odnośnie miejsca i czasu tankowania, rodzaju i ilości paliwa, kwoty operacji.

Opłaty drogowe. Specjalna karta AsstrA umożliwia przewoźnikom dokonywanie płatności bezgotówkowych za przejazd po drogach publicznych, a także przez mosty i tunele. Pozwala to kontrolować i analizować koszty związane z transportem.

Zwrot VAT. Grupa kapitałowa we współpracy z Partnerami zwraca podatek VAT swoim dostawcom za paliwo kupione na terenie Unii Europejskiej.

Usługi promowe. Grupa zapewnia usługi rezerwacji promu. Jest to alternatywa dla samodzielnej organizacji transportu, oszczędzająca czas i pieniądze. AsstrA wlicza koszty rezerwacji promu w cenę frachtu. Stawka kontraktowa dotyczy wyłącznie Partnerów grupy.

Usługa ROLA. AsstrA świadczy usługę ROLA (Rollende Landstraße), której celem jest pomoc w organizacji transportu kolejowego samochodu ciężarowego z ładunkiem. Intermodalny przewóz uwzględnia odpoczynek kierowcy w specjalnie przeznaczonym do tego wagonie, gdy ciężarówka pokonuje wyznaczoną trasę.

Ubezpieczenie OC przewoźnika. Zaletą współpracy jest pomoc w załatwieniu formalności związanych z ubezpieczeniem odpowiedzialności OC przewoźnika (ubezpieczenie CMR).

Terminowe płatności. Realizacja terminów płatności za wykonane usługi transportowe jest gwarantowana. W ciągu 30 dni od momentu otrzymania oryginałów dokumentów grupa dokonuje przelewu środków na konto przewoźnika.

Uproszczone procedury celne. Przewoźnicy AsstrA mają możliwość odprawy celnej w 8 własnych agencjach w Niemczech, Polsce, Białorusi, Rosji oraz na Litwie. W zakres usług wchodzi wystawienie dokumentów tranzytowych T1 na terenie UE i Szwajcarii na przejściach granicznych w Polsce: Koroszczyn, Bobrowniki i Kuźnica oraz na Litwie: Miedniki Królewskie, Ławaryszki i Raigardas.

Oprócz tego agencje rejestrują elektroniczne kopie karnetów TIR w systemie NCTS w Niemczech i Polsce. Dodatkowo zajmują się wstępnym zgłoszeniem EPI w odniesieniu do towarów przewożonych transportem drogowym na obszar celny Unii i wstępnym zgłoszeniem PI oraz świadectwami gwarancji w przypadku importu towaru przez granicę rosyjską. Dostępny jest również konsulting w zakresie formalności i odpraw celnych.

Kontakt 24/7. Eksperci AsstrA są dostępni dla swoich Partnerów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pozwala to efektywnie reagować na wszelkie kwestie związane z dostawą towaru.

Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w AsstrA   |   Fot. AsstrA

Portal Przewoźnika. To platforma internetowa dostępna dla przewoźników AsstrA, na której udostępniane są wolne ładunki niedostępne na innych giełdach czy stronach. Ładunki pochodzą z różnych działów i regionów obecności grupy kapitałowej.

Przetargi transportowe. AsstrA przeprowadza przetargi wśród przewoźników. Biorąc udział zyskuje się dostęp do stałych zleceń transportowych oraz programu lojalnościowego. To doskonała perspektywa do pozyskiwania innych propozycji współpracy.

AsstrA Track&Trace. Dane rozwiązanie umożliwia stały monitoring przewozu w czasie rzeczywistym. Przyspiesza komunikację między przewoźnikiem, spedytorem i Klientem, co usprawnia pracę każdego ogniwa łańcucha logistycznego. Dzięki T&T Visibility uzyskuje się przejrzystość w realizacji zlecenia, a rozwiązanie sytuacji związanych z postojami i opóźnieniami następuje znacznie szybciej. Większa produktywność operacji transportowych i magazynowych wpływa na wzrost obrotów.

Współpraca z przewoźnikami to istotna część codziennej pracy, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby te relacje były trwałe i gwarantowały przejrzystość operacyjnych procesów logistycznych. Wychodzimy naprzeciw potrzebom dostawców i świadczymy szereg kompleksowych usług, aby uprościć procedury związane z transportem, a także zapewnić bezpieczeństwo - podsumowuje Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w AsstrA.

[ materiały AsstrA ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega