LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plZakończyła się kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy
Transport drogowy

Zakończyła się kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy

SC

9 IX Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu. Do tegorocznej edycji programu napłynęło ponad 200 zgłoszeń. Do tej pory w ramach akcji udało się przeszkolić już ponad 1000 kierowców, a 75% z nich znalazło pracę w branży transportowej.


Zakończyła się kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy   |   Fot. Volvo Trucks

Akcja Profesjonalni Kierowcy powstała w 2016 r. z inicjatywy Volvo Trucks. Każda kolejna edycja gromadzi coraz więcej osób, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E, ale z różnych przyczyn nie pracują jako kierowcy zawodowi. To największa akcja społeczna w Polsce dotycząca branży TSL. VI edycję programu, oprócz pomysłodawcy Volvo Trucks, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services, MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, PKO Leasing, Wielton, Continental, Shell Polska oraz Ergo Hestia.

Akcja Profesjonalni Kierowcy ma za zadanie wesprzeć polskie firmy transportowe i logistyczne w rozwiązaniu problemu braku kierowców zawodowych, których deficyt w Polsce obecnie wynosi około 100 000. Dodatkowo, celem akcji jest także podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Jest to możliwe dzięki wiedzy przekazywanej na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy.

Nad przebiegiem finałowego szkolenia praktycznego w ramach akcji czuwali doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska - Robert Kantorek, Bogusław Lieske, Wojciech Sidoruk, Marek Jastrzębski, Piotr Roguski, Julian Szerszeń oraz gościnnie Dariusz Januszewski i Mateusz Sobczak.

Tego dnia kursanci mieli okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także jazdę po drodze publicznej. Do dyspozycji uczestników zostały oddane także elektryczne pojazdy ciężarowe - Volvo FE ELECTRIC. W poprzednich szkoleniach praktycznych, które odbyły się dzięki uprzejmości Partnerów - Phillips Poland oraz Wielton, kursanci zajmowali się m.in. sytuacjami awaryjnymi, w tym wymianą koła oraz zakładaniem łańcuchów, a także prawidłowym dojazdem do rampy i manewrowaniem.

Na Autodromie Jastrząb pojawili się także przedstawiciele Partnerów akcji, którzy podzielili się doświadczeniami oraz wrażeniami z tegorocznej edycji na konferencji prasowej, którą poprowadził Adam Kornacki.

W tym roku w ręce kursantów oddaliśmy to, co mamy najlepsze w Volvo Trucks: nową szkołę jazdy Volvo FH, samochody gazowe, ale też FE i FL Electric. To część naszej strategii na przyszłe lata, w której dążymy to transformacji transportu w kierunku zrównoważonych rozwiązań. Mamy już w ofercie samochody elektryczne i gazowe. Właśnie na tych modelach szkolimy kierowców, aby za kilka, kilkanaście lat nie byli zaskoczeni takimi rozwiązaniami. Dodatkowo, podczas szkoleń teoretycznych, bardzo dokładnie omówiliśmy te rozwiązania - komentuje Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ obchodzimy 150 lecie istnienia Continental oraz 25 lecie działalności w oddziału w Polsce. Jako partner akcji Profesjonalni Kierowcy szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, które od początku wpisane jest w DNA naszej marki. Podczas szkoleń zwracaliśmy też uwagę na aspekty ekonomiczne i środowiskowe, przybliżając nasze produkty, pozwalające na obniżenie emisji CO2 przy zachowaniu bardzo dobrych przebiegów. To nasza odpowiedź na współczesne wyzwania klimatyczne i regulacje unijne dotyczące norm emisji dwutlenku węgla – mówi Dariusz Wójcik, dyrektor generalny Continental Opony Polska.

Branża transportowa jest dla nas jako firmy istotną kwestią, nie tylko ze względu na naszą perspektywę biznesową, ale głównie ze względu na bezpieczeństwo, które jest częścią misji Phillips Europe. Biorąc udział w Akcji "Profesjonalni kierowcy", podczas szkoleń przekazujemy kierowcom wiedzę i narzędzia wspierające bezpieczeństwo ruchu drogowego, a jednocześnie razem z innymi partnerami przyczyniamy się do rozwiązania jednego z problemów transportowych – niedoboru zawodowych kierowców - mówi Grzegorz Handzlik, European Sales Director and Development Director.

Podczas szkoleń przekazywaliśmy uczestnikom wiedzę o znaczeniu właściwie dobranych środków smarnych na eksploatację pojazdów – ich wpływie na trwałość podzespołów czy oddziaływanie na środowisko naturalne. W tym kontekście mówiliśmy też o opracowanych z myślą o przyszłości, ale już dostępnych na rynku olejach silnikowych Shell Rimula R6 i Shell Rimula R7. To innowacyjne produkty odpowiadające wymogom zrównoważonego rozwoju, który ma coraz większe znaczenie również w branży transportowej. Oleje Shell Rimula R6 i R7 są neutralne emisyjnie na każdym etapie swojego cyklu życia. Zapewniają możliwie najwyższe osiągi przy jednoczesnej ochronie jednostki napędowej, oszczędności paliwa i zmniejszonej emisji CO2. Już wkrótce produkty tego typu będą powszechnie stosowane w nowoczesnych pojazdach ciężarowych, więc kierowcy powinni wiedzieć o ich istnieniu i znać ich właściwości – podsumowuje Adam Mieszała, Key Account Manager Sales Direct Shell Polska.

Biorąc udział w kolejnej już edycji akcji Profesjonalni kierowcy chcemy jak zawsze podkreślić, że dla Wieltonu bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie. Dbamy o to, by każdy produkt, który opuszcza nasze linie produkcyjne spełniał wyśrubowane normy. Jednak musimy pamiętać, że równie ważne jest odpowiednie przeszkolenie kierowcy. Cieszymy się, że mogliśmy gościć u siebie adeptów tego zawodu. Mogli nie tylko przejść praktyczne szkolenie, dotyczące zabezpieczenia ładunku podczas transportu, ale także doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów z ekipy Volvo. To ważne działanie wspierające nie tylko bezpieczeństwo na drogach ale także podnosi kompetencje kierowcy. Zawodu trudnego, w którym coraz częściej brakuje kadr, a który okazał się tak kluczowy w czasie pandemii – podsumowuje Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A. 

Przed nami jeszcze dwa szkolenia teoretyczne w ramach tegorocznej edycji akcji - 13 września o tematyce paliw alternatywnych i nowości w branży transportowej oraz 4 października z zakresu przygotowania pojazdu do załadunku, rozładunku a także mocowania ładunku. Zapisy dostępne są na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

[ materiały Volvo Trucks ]


Fot. Volvo Trucks

Fot. Volvo Trucks


« powrót
Biuro Brokerskie Omega