LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plZaostrzono środki bezpieczeństwa na obwodnicy Calais
Transport wodny

Zaostrzono środki bezpieczeństwa na obwodnicy Calais

Promy24.com

Region Pas-de -Calais zwiększa środki bezpieczeństwa na obwodnicy portu w odpowiedzi na rosnącą obecność imigrantów w okolicy i coraz częstsze spowolnienia ruchu towarowego.


Według lokalnych źródeł, obecnie częstą sytuacją jest, że w momencie gdy policja interweniuje, aby imigranci nie dostawali się do naczep pojazdów, dochodzi do starć, co wstrzymuje ruch, powodując długie korki. W związku z powyższym zdecydowano o zamknięciu obwodnicy dla pieszych, aż do odwołania.

Sytuacja w Calais już teraz osiągnęła „punkt krytyczny”, a wstrzymanie ruchu dla pieszych jest postrzegane jako próba ostatniej szansy w celu utrzymania płynności ruchu do portu.

Tymczasem niedawno utworzona grupa pracowników promowych i portowych pod hasłem „pracując wspólnie, aby uchronić port w Calais”, wezwała do relokacji obozu imigrantów zwanego „dżunglą”, który znajduje się zaledwie 800 metrów od portu.

Pracownicy ostrzegają, że jeśli się to nie stanie, Calais może stracić swoje usługi promowe na rzecz Zeebrugge i Rotterdamu, kiedy przewoźnicy zdecydują, że nie są już w stanie zaakceptować zagrożenia dla kierowców i pojazdów ze strony imigrantów.

Członkowie grupy podkreślają, że rozpoczyna się wart 800 mln euro projekt rozwoju portu w ramach programu „Calais Port 2015”, w czasie gdy port tak naprawdę cierpi z powodu problemów związanych z imigrantami. W związku z tym, lepiej byłoby teraz skupić się na znalezieniu innego miejsca dla obozowiska, zanim obecna sytuacja doprowadzi do utraty kluczowych klientów.« powrót
Biuro Brokerskie Omega