LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plZawieszone połączenia do Czech
Transport szynowy

Zawieszone połączenia do Czech

Korekta rozkładu jazdy KD

SC

Koleje Dolnośląskie zawieszają od 9 XI kursowanie pociągów transgranicznych do Czech. Ograniczenia, wynikające z zamknięcia czeskiej granicy z Polską, obowiązują do 12 XII. Od niedzieli, 8 XI wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy KD.


Zawieszone połączenia do Czech od 9 XI. Korekta rozkładu jazdy KD   |   Fot. Koleje Dolnośląskie

W związku z zaplanowanym przez rząd Republiki Czeskiej zamknięciem od poniedziałku (9 XI) granic z Polską oraz krajowymi obostrzeniami, Koleje Dolnośląskie zawieszają do 12 XII połączenia na odcinkach Szklarska Poręba Górna – Harrachov oraz Międzylesie – Lichkov. Oznacza to, że nie będą również kursowały pociągi w relacji Praga – Wrocław – Praga, obsługiwane we współpracy z LeoExpress.

Ostatnie pociągi przejadą przez granicę 9 listopada. Będą to składy 66209 (LE) w relacji Kłodzko Główne – Lichkov oraz 69310 (KD) z Lichkova do Żmigrodu.

Zamiar zamknięcia granicy państwowej strona czeska uzasadnia dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem w Polsce – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. Są to linie o typowo turystycznym ruchu i to w obu kierunkach. Dlatego zarówno decyzja czeskich władz dotycząca ograniczenia wjazdu do Czech polskich obywateli, a także wdrażane w Polsce kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się oraz zamykanie obiektów handlowo-usługowych, sprawiają, realizowanie tych połączeń nie będzie po prostu możliwe.

W związku z tym Koleje Dolnośląskie wstrzymują przedsprzedaż biletów na zawieszone połączenia w dniu 9 listopada i później w ofercie „Taryfa Polska – Czechy” oraz we wszystkich taryfach do stacji Szklarska Poręba Huta i Szklarska Poręba Jakuszyce (te stacje z powodu zawieszenia połączeń na odcinku Szklarska Poręba Górna – Harrachov nie będą obsługiwane). – Wcześniej nabyte bilety na zawieszone połączenia można zwrócić i nie będzie z tego tytułu potrącane tzw. odstępne – wyjaśnia Rodak.

Korekta rozkładu jazdy. Od niedzieli, 8 XI, nastąpi również korekta rozkładu jazdy, spowodowana pracami remontowymi realizowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Największe zmiany w rozkładzie będą miały miejsce na odcinku Wrocław Główny – Jelcz Laskowice. Ze względu na przebudowę peronu i przejścia pod torami na przystanku Wrocław Brochów, pociąg nr 69500 relacji Legnica – Jelcz Laskowice przez Wrocław Główny (odjazd 4:54), kursował będzie z pominięciem przystanku osobowego Wrocław Brochów.

Inne najważniejsze zmiany:

1) od 9 listopada do 3 grudnia na odcinku Ząbkowice Śląskie – Dzierżoniów w dniach kursować będzie komunikacja zastępcza,

2) w związku z wydłużeniem przez PKP PLK prac na odc. Kłodzko – Polanica Zdrój, które powinny zakończyć się z końcem października, do 16 listopada na trasie będzie kursowała komunikacja zastępcza bez zmiany rozkładu jazdy pociągów ze względu na jej awaryjny tryb,

3) do 12 grudnia w dni wolne od pracy za pociąg nr 69339 (relacja Wrocław Główny – Kudowa Zdrój), komunikacja zastępcza będzie kursować na odcinku Duszniki Zdrój (odj.14:30) – Kudowa Zdrój.

Wszystkich naszych pasażerów przed rozpoczęciem podróży prosimy o sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy dodał rzecznik Kolei Dolnośląskich.

[ materiały KD ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega