LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plZimowa ofensywa narodowego przewoźnika
Transport lotniczy

Zimowa ofensywa narodowego przewoźnika

Więcej rejsów na ponad 30 trasach

Jerzy Konwicki

W porównaniu do zeszłorocznego sezonu zimowego, PLL LOT podniosą liczbę oferowanych miejsc o 20%, zwiększając częstotliwości rejsów na ponad połowie obsługiwanych przez siebie kierunków.


Dreamliner w barwach LOT-u na lotnisku Chopina   |   Fot. Mikołaj Marszycki

W nowym rozkładzie wzrośnie częstotliwość wybranych rejsów krajowych, europejskich jak również połączeń atlantyckich - do USA i Kanady. Z Warszawy do miast takich jak Kluż Napoka, Lwów, Belgrad i Budapeszt, pasażerowie polecą nawet częściej niż minionego lata.

Od 31 X LOT, więcej razy niż w ubiegłym roku, poleci w ponad 30 obsługiwanych kierunkach na całym świecie. I tak w nadchodzącej zimie, pasażerowie częściej będą mogli podróżować do Tel-Avivu, Kijowa, Hamburga, Pragi, Genewy, Monachium, Amsterdamu, Zagrzebia, Zurychu, Erywania, Barcelony, St. Petersburga czy Bukaresztu.

Wzrośnie także liczba oferowanych połączeń na rejsach krajowych, w tym z Warszawy do Szczecina, Wrocławia i Krakowa. Ponadto dwa razy częściej będzie można polecieć bezpośrednio z Gdańska do Krakowa.

Częściej niż latem LOT poleci również do Belgradu, Kluż Napoki, Budapesztu, Dussledorfu i Lwowa. Zachowany zostanie również letni rozkład 6-ciu połączeń tygodniowo z Warszawy do Koszyc.

Do USA i Kanady. Zimą pasażerowie będą mogli także skorzystać z rozszerzonej oferty przewoźnika do USA. Po raz pierwszy w historii rejsy będą realizowane codziennie - nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wzrośnie również częstotliwość połączeń do Toronto, średnio do 6 połączeń tygodniowo.

LOT chce być przewoźnikiem nie tylko na lato. Pasażerowie muszą mieć pewność, że mogą skorzystać z naszej oferty niezależnie od pory roku. Tym odróżniamy się od przewoźników niskokosztowych, że dążymy do tego, by nasza siatka połączeń była jak najbardziej stała – powiedział Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Zimowa siatka połączeń pokazuje, że wszystkie nowe destynacje, uruchomione przez LOT w tym roku, rozwijają się zgodnie z założeniami. W sumie polski przewoźnik otworzył od początku roku 25 nowych tras.

Na sezon zimowy zawiesiliśmy tylko te połączenia, które od początku były planowane jako typowo letnie czyli Split, Zadar, Bejrut, Ateny i Połąga – dodał Kubicki.

Jako uzupełnienie regularnej siatki połączeń, w nadchodzącym sezonie zimowym przewoźnik będzie kontynuował realizację połączeń czarterowych dalekiego zasięgu dla biura podróży Rainbow Tours. Wykonywać je będą Boeingi 787 Dreamliner, które polecą bezpośrednio w Warszawy na Bali, do Bangkoku, Sajgonu, Varadero, Cayo Coco i Cancun. Nowością będą rejsy czarterowe na Maritius i Madagaskar.« powrót
Biuro Brokerskie Omega