LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plZmniejszyć emisję CO2
Logistyka

Zmniejszyć emisję CO2

Kolejny członek Carbon Pact Challenge

HH

Operator logistyczny Agality, przystąpił do proekologicznej inicjatywy Carbon Pact Challenge, realizowanej przez Maersk Line, największego na świecie armatora kontenerowego. Podpisane porozumienie przewiduje do 2020 r. ograniczenie emisji CO2 o 15% dla każdego przetransportowanego kontenera, zawierającego przesyłki Agility.

Projekt ten polega na poszukiwaniu przez partnerów Carbon Pact Challenge różnych rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie emisji CO2 w czasie transportu morskiego, m.in. przez zmniejszenie zużycia paliwa statkowego oraz optymalizację tras i sieci połączeń. Wskaźniki emisji CO2 mają być też uwzględniane w wydawanych regularnie raportach biznesowych oraz przy zakupie usług z zakresu transportu morskiego.

Maersk jest jednym z naszych najbardziej kreatywnych i zaangażowanych partnerów, wprowadzających tego typu rozwiązania. Jestem przekonany, że udział w projekcie Carbon Pact Challenge przyniesie liczne korzyści, zarówno klientom Agility, jak i całej planecie - powiedział Cas Pouderoyen, Agility Senior Vice President, odpowiedzialny za globalne usługi frachtu morskiego.

Według Międzynarodowej Organizacji Morskiej, transport morski odpowiada za 10% światowej emisji CO2 związanej z transportem. Najważniejszymi źródłami emisji CO2 pozostają transport drogowy (73%) oraz lotniczy (12%).

Transport morski jest jednym z kluczowych obszarów działalności Agility. Globalnie obsługujemy ponad 500 tys. TEU rocznie. Dla nas i naszych klientów kwestie związane z ochroną środowiska odgrywają duże znaczenie - zapewnia Karolina Gasińska-Byczkowska, branch manager Agility Logistics w Polsce.

Carbon Pact Challenge to kolejna wspólna inicjatywa, realizowana przez obie firmy na rzecz ochrony środowiska. Agility i Maersk są również członkami Clean Cargo Working Group, międzynarodowej koalicji operatorów logistycznych, armatorów oraz firm handlowych, zaangażowanych w działania na rzecz zmniejszenia wpływu morskiego transportu kontenerowego na środowisko naturalne.« powrót
Biuro Brokerskie Omega