AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plZmniejszyć emisję CO2
Logistyka

Zmniejszyć emisję CO2

Kolejny członek Carbon Pact Challenge

2 listopada 2016 r.   |  HH

Operator logistyczny Agality, przystąpił do proekologicznej inicjatywy Carbon Pact Challenge, realizowanej przez Maersk Line, największego na świecie armatora kontenerowego. Podpisane porozumienie przewiduje do 2020 r. ograniczenie emisji CO2 o 15% dla każdego przetransportowanego kontenera, zawierającego przesyłki Agility.

Projekt ten polega na poszukiwaniu przez partnerów Carbon Pact Challenge różnych rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie emisji CO2 w czasie transportu morskiego, m.in. przez zmniejszenie zużycia paliwa statkowego oraz optymalizację tras i sieci połączeń. Wskaźniki emisji CO2 mają być też uwzględniane w wydawanych regularnie raportach biznesowych oraz przy zakupie usług z zakresu transportu morskiego.

Maersk jest jednym z naszych najbardziej kreatywnych i zaangażowanych partnerów, wprowadzających tego typu rozwiązania. Jestem przekonany, że udział w projekcie Carbon Pact Challenge przyniesie liczne korzyści, zarówno klientom Agility, jak i całej planecie - powiedział Cas Pouderoyen, Agility Senior Vice President, odpowiedzialny za globalne usługi frachtu morskiego.

Według Międzynarodowej Organizacji Morskiej, transport morski odpowiada za 10% światowej emisji CO2 związanej z transportem. Najważniejszymi źródłami emisji CO2 pozostają transport drogowy (73%) oraz lotniczy (12%).

Transport morski jest jednym z kluczowych obszarów działalności Agility. Globalnie obsługujemy ponad 500 tys. TEU rocznie. Dla nas i naszych klientów kwestie związane z ochroną środowiska odgrywają duże znaczenie - zapewnia Karolina Gasińska-Byczkowska, branch manager Agility Logistics w Polsce.

Carbon Pact Challenge to kolejna wspólna inicjatywa, realizowana przez obie firmy na rzecz ochrony środowiska. Agility i Maersk są również członkami Clean Cargo Working Group, międzynarodowej koalicji operatorów logistycznych, armatorów oraz firm handlowych, zaangażowanych w działania na rzecz zmniejszenia wpływu morskiego transportu kontenerowego na środowisko naturalne.« powrót
Biuro Brokerskie Omega